Témata

Život bez internetu | Téma týdne

20. ledna 2015 v 9:51 | Miss Caroline
Pokud je mi známo, měla jsem dnes uknčit mé pozastavení, přesto mi to ale k něčemu nebylo, stále jsem nastydlá. -.- Do školy bych ale šla již zítra, ve středu, protože nesnesu ten pohled na ty zameškané hodiny + to, že budu mít blbou docházku na TV, ale vlastně ji již mám. V pátek, kdy byl tělocvik jsem chyběla. To mě tak neskutečně vytočilo, že páteční hodina přebyla středeční, takže jsem se na tom tělocviku minulou středu trápila nadarmo. To sem ale do tohoto článku nepatří, tématem je "Život bez internetu", podle mě jedno z "nejzajímavějších" témat, co kdy Blog.cz vymyslel... :)


Kdo dnes nepoužívá internet? V rozvinutých zemích určitě značné procento populace včetně seniorů, ale co třeba ve velmi chudých zemích? Například v Africe , tam umírají děti hladem, lidé mají problém získat pitnou vodu, umírají na nemoci, které se dají běžně léčit. Pro tuto část světa je jistě internet nedostupná záležitost a děti jsou rády, že vůbec zaženou hlad. Třeba sedíte u počítače a plkáte s přáteli na Facebooku a máte jít na večeři. Zlobíte se, co vás to otravují, když zrovna chatujete s kamarády nebo něco komentujete a dáváte like. Jste zrovna na Skype a bavíte se s kamarádem, co je od vás stovky kilometrů…. Ale například někde daleko od vás, by nějaké dítě rádo snědlo tu vaši večeři a vůbec by ho nezajímal nějaký internet ani aplikace na mobilu. Nejdříve nemít hlad nebo žízeň a pak může přijít na řadu plno dalších věcí a nakonec např. wi-fi. Takže všechno je silně relativní, co se nad tím zamyslet? Myslíte si, že bez internetu, Facebooku atd. se nedá žít, že se musí denně sedět u PC a hrát a hrát hry, že se nedá obejít bez každodenního "selfíčka" nebo nové profilovky? Nejde svůj čas využívat trochu jinak? Třeba i velmi malinkými aktivitami, které by pomáhaly, aby byl svět alespoň o trošku lepší. Tak až se budete zlobit třeba že se vám seknul notebook, vzpomeňte si na ty lidi, kteří mají úplně jiné starosti a problémy. Nakonec ani v České republice a na Slovensku nemůže každý sedět v teple u počítače….. Takže, je internet opravdu tak důležitý? Jak kde, jak kdy a jak pro koho….


Zdroj obrázku: Google

Téma: Prakticky nikdo nedokáže být upřímný, všichni jen píší, že se jim vše líbí

1. prosince 2014 v 17:26 | Miss Caroline
Stručně řečeno jsem se rozhodla napsat článek na téma, které mě v poslední době velmi zaujmulo. Tématem je něco, co mě strašně štve a vadí mi to. Je to to, že nikdo nedokáže říct upřímně svůj názor a vždycky říká, že se mu vše líbí, přesto, že je tomu naopak. Přece jen se přiznám, že i já patřím mezi tyto lidi. Stydím se a bojím se říct svůj negativní názor na různé věci, protože si nechci nikoho znepřátelit, stát se středem kritiky. Přesněji řečeno se to týče některých článků na různých blozích atd. na které narazím a které navštěvuji. I když se mi nějaká věc, např. nápady, grafika, fotky, panenky nelíbí, přesto napíši to, že se mi to líbí, že je to dokonalé. Opak ale bývá většinou pravda, protože nechci nikoho urazit. Nejlepší je ale nakonec komentovat anonymně, protože, někdy je těžké říct někomu upřímnost, ale právě upřímnost je to, čeho si já a řekla bych, že i většiná z vás cení. Jistě, že nechcete někoho urazit, rozplakat ho nebo mu zkazit náladu, ale někdy je nakonec lepší říct narovinu to, co si doopravdy myslíte a ne lhát a dělat, že se vám to líbí. S tímto se normálně ale setkáte v reálném, tak i ve virtuálním životě...málokdo vám řekne pravdu do očí, to ale i já. Problémem je to, že např. já nedokáži říct "ne, nelíbí se mi to". Abych to tak shrnula do jedné věty: Nelíbí se mi, jak málo lidí dokáže být upřímný, dnešek počínaje se pokusím být prvým opakem, když se mi něco nelíbí, tak to také napíšu a ne žádné věty typu: "Toto je dokonalé! :3", prostě prvý upřímný názor, možná negativní, možná ne. Každopádně by mě zajímalo jestli má někdo odvahu na tohle zareagovat, předpokládám, že ne. Také to, jestli máte na toto podobný názor nebo ne a nebo se k tomu raději nechcete vyjadřovat? Toť pro dnešek vše, konec. :)


 
 

Reklama