Kočky

Moje top 3 nejoblíbenější kočičí plemena

17. února 2015 v 21:48 | Miss Caroline
Ahoj! Po delší době přidávám opět další příspěvek o kočkách! Pokud je mi známo, podobný článek jsem již psala, ale to bylo na mém bývalém blogu (myslím?). Každopádně jsem se tedy rozhodla, že napíši o svých nejoblíbenějších kočičích plemenách. A mimo: Možná se pustím do napsání nějaké kratší povídky-příběhu, ale nevím, zda to zvládnu. Obvykle, když něco začnu psát, tak to také nedokončím.

1.) Egyptská mau.

Když jsem navštívila Egypt, měla jsem jednu příležitost vydat se ven za brány hotelu do ulic Hurghady. Tam jsem si povšimla krásných pouličních koček, které se nazývají "egyptská mau", takže tedy egyptská kočka. Toto v ČR drahé a vzácné plemeno jsem si zamilovala. Tečkovaně stříbrné a zlaté kočky a kouřově šedé jsou pro mne úchvatné. Jedná se o "posvátné" egyptské kočky, které se vyznačují krátkou a lesklou srstí a také středně velkým svalnatým tělem, působí aktivním dojmem. Jen tak pro info, cena kočky se pohybuje kolem 70 000,- za kočku. (Mám na mysli z chovatelské stanice...) Trošku drahé, nemyslíte. Přesto bych ji ale moc chtěla mít. (V dospělosti.) Tedy až mi moje aktuální milovaná číča odejde na onen svět. Strašná předtava.

Fakta a mýty o kočkách

4. ledna 2015 v 17:19 | Miss Caroline
Ahoj, dnešní článek bude zasvěcen kočkám, mým nejoblíbenějším zvířatům. V tomto článku se o nich dozvíte několik faktů, ale i mýtů. Napadlo by vás například to, že kočka může být starostou nebo že denně spí i přes 16 hodin? Toto a více naleznete v tomto článku...

Fakta

1.) Kdo říkal, že kočka nemůže být starostou?! I ona může být právě starostou obce či menšího města! Příkladem tohoto je kocour jménem Stubbs, starosta Talkeetny, která se nachází na Aljašce. Tento kocourek je starý již 17. let, starostou je již od svých 4 měsíců. Další zajímavostí o něm je to, že údajně každou hodinu chodí do místní restaurace a pije ze skleničky vodu se Šantou kočičí. :D Na Wikipedii najdete celý jeho životopis v Angličtině...

Mayor Stubbs reclining on a car

* No, není rozkošný? :3 :)

2.) Víte, že lidé, kteří mají kočku, tak žijí déle, mají méně stresu a menší pravděpodobnost infarktu.
* Já bývám ve stresu každou chvíli, přesto, že mám kočku, ale když jí hladím, bývám klidnější. :)


3.) Kočka spí průměrně 16 hodin denně, prospí 70% svého života.


4.) Kočky byly použity pro doručování pošty a to v Belgii v roce 1879, bylo to 37 koček.

Mýty

1.) Kočky nesnáší vodu, říká se. Tak tomu není, kočky vodu rády pijí a často je ta podivná mokrá věc začne zajímat. Rády lezou do dřezu a všelijak experimentují s touto podivnou látkou. Hlavně mají rády čerstvou a tekoucí vodu (odstátá jim vadí).


2.) Kočky jsou chladné bestie, pokud chcete od mazlíčka lásku, prostě si pořiďte pejska. ← Další blbý mýtus. Kočka není pes, to je přece jasné. Pes je smečkové zvíře a žije ve skupině, zatímco kočka je naproti jemu samostatná. Stejně ale cítí lásku a náklonnost. To že vás kočka miluje, poznáte tak, že si vám stoupá na hruď, jemně vás "masíruje" drápky, "ťuká" vás svou hlavičkou, má přivřená očka a vypadá zasněně. :)


3.) Kočky milují kravské mléko. ← Opět další mýtus. Pro každý živočišný druh je obtížné trávit mléko jiného druhu, kočky nejsou vyjímkou. Často trpí intolerancí na laktózu, takže jim proto dávejte vodu.


4.) Kočka vždy dopadne na všechny čtyři nohy. ← Omyl, ačkoliv je kočka velmi akrobatická a skvěle ovládá koordinaci pohybu, může se při pádu z malé výšky i velmi vážně zranit. Nemá totiž dostatek času k vyrovnání páteře a také narovnání tlapek pro utlumení dopadu, takže pro kočky je paradoxně pád z malé výšky nebezpečnější.


Zdroje a informace o článku

• Auterem textu jsem já, případně jsem nějaký text převzala a upravila.
• Zdroj faktů a mýtů je v 99% Google, který jsem použila k hledání informací. Tudíž děkuji úžasným webům o kočkách, kde jsem informace nalezla.
• Obrázky jsou zkopírované z Googlu, jejich autora neznám.
• Zdroj oddělovačů zde.
• Tento článek plánuji již přes 4 měsíce, zkoumala jsem je na své kočce.


• Toť vše, s přáním hezkého dne Miss Caroline. :)
 
 

Reklama