Červen 2015

Článek, který...

28. června 2015 v 21:40 | Miss Caroline
Srdečně zdravím všechny, co na můj blog během jeho existence narazili!


Proč nejsem na blogu

21. června 2015 v 14:52 | Miss Caroline |  Blog
Delší dobu jsem na blogu nebyla, vím. Důvodem je to, že jsem na Slovensku. Teď píšu z veřejného počítače, protože nikde v okolí není wi-fi, super... Příští týden bych měla být již zpět, ale těžko říct, kdy se rodiče rozhodnou již konečně vrátit.
A ještě: Až se vrátím, tak blog na dobro zruším. Ano, myslím to vážně. Ale s blogováním neskončím, jen se zase přesunu na jinou adresu. Více informací napíšu v dalším článku, zatím!

Návštěva Prahy | Aneb cesta na koncert do Obecního domu

12. června 2015 v 14:00 | Miss Caroline |  Deníček
Nenapadlo by mě NIKDY zařadit článek na blogu do sekce, kde jsem si 'kdysi' stěžovala a vylévala své křehké, depresivní srdéčko. Ve středu jsem se dostala do hlavního města české zemičky, jenž se nazývá Praha. Vyfotila jsem si v Praze několik fotek na kterých zachycuji svoji cestu do Obecního domu, kde bude koncert. Pro neznalce, stavba se nachází na Náměstí Republiky a pro ty co nevím ani to, naznačím jen to, že jde jednoduše o jednu z nejznámějších secesních staveb v Praze. Ale nečekeje žádné rockery...TOHLE JE KLASICKÁ HUDBA! Ano, klasické hudby není nikdy dost.
Celkově šlo o hudební festival jménem "Prague Summer Nights". A co to k sakru je? Ti nejlepší studenti hudby se
shDSC_0020romáždí v Praze a předvedou svůj um.

Dovolila jsem si vytvořit takovou menší mapku místa, kde jsem začala - a to na Bílé Hoře jsem se svezla tramvají až..(ani nevím..štěstí, že se mnou byli rodiče.) Každopádně jsem sešla Staré Zámecké Schody, kde jsem mála spadla. Horší to pak bylo, když jsem dostala záchvat v metru, nenávidím ty hnusné, prudké eskalátory, kde každou chvíli myslím, že spadnu a zabiju se. Vůbec na nich neumím udržet rovnováhu... Pak mě rozfoukal účes, který stejně již byl vadný 'vichr' z ventilační šachty...
DSC_0020
Po východu z podzemí jsem došla za chvíli k Obecnímu a setkala se s moji druhou, ovšem senilnější babičku, které neustále musím odpovídat na to, kolik mi je let, do jaké třídy chodím. Občas si spete i jméno, ale jinak je to zajímavá seniorka...
Pak již následovalo ukládání kabátů do šaten a hledání vhodného místa k usazení. Koncert byl zahájen Mozzartovým dílem "Figarova Stavba" (Jenom část!) Určitě tuším, že jsem to nenapsala správně, ale co. ^-^ Abych ale nezapomněla, blížila se pomalu noc. Děj začal v 19:30, končil v 21:30. Před představkou jsem již měla pomalu chuť spát, ač docela dost bežně ponocuji. Naštěstí mě ale spavost po přestávce přešla a já se mohla v klidnu zaposlouchat do relikventů.
DSC_0020

Když koncert skončil, museli jsme se dostat na tramvaj. Málam nám ujela. Bylo to asi o 3 sekundy... V tramvaji mě silně znepříjemňovalo povídání lidí, které já označuji za 'burany'. Ach, nesnáším tu obecnou češtinu. Vždy ale u sebe mívám Ipod, a tak se alespoň mohu zaposlouchat do své oblíbené hudby.

Nakonec jsme dojeli zpět na Bílou Horu, kde jsme zaparkovali auto. Štve mě, že otec vzal místo Daewooda ten debilní malý Fiat Punto. Klepe se jak traktor, sotva to jede a já si připadám jako totální socka... A k tomu ještě poslouchat ty kecy o tom, jak všichni nedojedeme alias jak chcípneme. Ale vlastně je to pravda, ano, všichni jednou chcípneme.

5 mýtů o kávě

7. června 2015 v 21:30 | Miss Caroline |  Ostatní
STAL SE ZÁZRAK! CAROLINE VYDALA BĚHEM JEDNOHO DNE 2 ČLÁNKY!
Pokud jste si mysleli, že v mé makovici se nezrodí nápad, došli jste k mýlce.

1.) Káva způsobuje žloutnutí zubní skloviny

Tak schválně, zadejte si na Googlu heslovitě 'káva žloutnutí zubů' a vyskočí vám tam pomalu 30 000 (když počítám i ty mimo českou usedlost). Podle některých článků má být káva společně s cigaretami, červeným vínem, čokoládami, perlivými limonádami a mým milovaným černým čajem zálusk na žloutnutí zubů. Tak jak to tedy bude?

2.) Káva dehydratuje

Pitný režim, to jest můj úhlavní nepřítel. Často se hádám se svou 'senilní' babičkou o tom, kolik je potřeba denně vypít vody. Někdy říká 3 litry, jiní říkají 2 a někteří i tvrdí, že stačí 1,5 litru. Problém ale bude, že se člověk pokouší svou dávku dohat naráz, protože žaludek zpracuje za hodinu maximálně 0,8 litru tekutin. "Vyvolává pití kávy žízeň?"
Samozřejmě, že je to mýtus, ale detailně se mi vysvětlovat nechce, takže drahý Google, dopovíš již za mě?

"Mýtus o dehydrataci organismu při konzumaci kávy má v podvědomí téměř každý z nás. Studie porovnávající účinky kávy u konzumentů kávy a u lidí, kteří kávu nepijí, ale ukázaly, že pití kávy organismus nedehydruje..." A další kecičky.


3.) Chcete-li zhubnout, nesmíte pít kávu

Slyšeli jste o těch radách, že pokud někdo pije často kávu, tak nezhubne? To, že pouhá vůně kávy nás přinutí k zakousnutí slaďoučkého zákusku, proto musíme pryč s kávou?
Je to naprostý nesmysl. A už jenom proto, že káva má opravdu kalorickou hodnotu - přibližně 2 kcal na šálek, zatímco mletá káva nebo espreso asi 5 kcal.

4.) Káva pomáhá vystřízlivět

Další typická rada zní: "Hej, už máš dost. Nalej si kafe, ať vystřízlivíš!"
Káva 'opilce' povzbudí, ale ke vystřízlivení mu určitě nepomůže.

5.) Káva škodí zdraví

Podle mě je to jeden z nejrozšířenějších mýtů. Dosavadní studie ale nic takového nepotvrdily. Spíše naopak ­- vypijeme-li několik šálků denně, tak to může pro nás být proti celé řadě nemocí.


Asi bych měla pokračovat, ale moje lenost mě přemohla. Myslím, že to stačí. Příště třeba zkusím napsat k čemu může být zubní pasta mimo na čištění zubů. A nebo si usmyslím nějakou jinou šílenost? Kdo ví! ;)


Tak tohle je boží. *-*

Zdroj fotky (+ informací) ten sladký Google...

↑ Ale ten text jsem psala nezávisle sama! :D

S pozdravem M.C.

Umění programu 'Malování'

7. června 2015 v 13:29 | Miss Caroline |  Tvořím.
Krutou satirou je, že jsem toto dělala v Malování. Jedná se o takový menší Fan art. Co myslíte? :)
PS: Nebojte se, příště se rozepíšu pořádně. ;)


Design č. 12

4. června 2015 v 18:37 | Miss Caroline |  Designy na tomto blogu
Jsem tak unavená. Na blog nálada nulová, ale přesto se pokusím napsat například nějaký příběh. June navždycky ruším, protože jsem si musela resetovat počítač a už se mi nezachovala.
Aneb tak toto je aktuální design. Jak se vám líbí? :)

S kočičí pixelkou | Doba výroby: 1 hodina | Moje hodnocení: 80% (A to už je na mě sakra dost!) :D | Na blogu od začátku června.