Život bez internetu | Téma týdne

20. ledna 2015 v 9:51 | Miss Caroline |  Témata
Pokud je mi známo, měla jsem dnes uknčit mé pozastavení, přesto mi to ale k něčemu nebylo, stále jsem nastydlá. -.- Do školy bych ale šla již zítra, ve středu, protože nesnesu ten pohled na ty zameškané hodiny + to, že budu mít blbou docházku na TV, ale vlastně ji již mám. V pátek, kdy byl tělocvik jsem chyběla. To mě tak neskutečně vytočilo, že páteční hodina přebyla středeční, takže jsem se na tom tělocviku minulou středu trápila nadarmo. To sem ale do tohoto článku nepatří, tématem je "Život bez internetu", podle mě jedno z "nejzajímavějších" témat, co kdy Blog.cz vymyslel... :)


Kdo dnes nepoužívá internet? V rozvinutých zemích určitě značné procento populace včetně seniorů, ale co třeba ve velmi chudých zemích? Například v Africe , tam umírají děti hladem, lidé mají problém získat pitnou vodu, umírají na nemoci, které se dají běžně léčit. Pro tuto část světa je jistě internet nedostupná záležitost a děti jsou rády, že vůbec zaženou hlad. Třeba sedíte u počítače a plkáte s přáteli na Facebooku a máte jít na večeři. Zlobíte se, co vás to otravují, když zrovna chatujete s kamarády nebo něco komentujete a dáváte like. Jste zrovna na Skype a bavíte se s kamarádem, co je od vás stovky kilometrů…. Ale například někde daleko od vás, by nějaké dítě rádo snědlo tu vaši večeři a vůbec by ho nezajímal nějaký internet ani aplikace na mobilu. Nejdříve nemít hlad nebo žízeň a pak může přijít na řadu plno dalších věcí a nakonec např. wi-fi. Takže všechno je silně relativní, co se nad tím zamyslet? Myslíte si, že bez internetu, Facebooku atd. se nedá žít, že se musí denně sedět u PC a hrát a hrát hry, že se nedá obejít bez každodenního "selfíčka" nebo nové profilovky? Nejde svůj čas využívat trochu jinak? Třeba i velmi malinkými aktivitami, které by pomáhaly, aby byl svět alespoň o trošku lepší. Tak až se budete zlobit třeba že se vám seknul notebook, vzpomeňte si na ty lidi, kteří mají úplně jiné starosti a problémy. Nakonec ani v České republice a na Slovensku nemůže každý sedět v teple u počítače….. Takže, je internet opravdu tak důležitý? Jak kde, jak kdy a jak pro koho….


Zdroj obrázku: Google

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ashlyinkaashly ashlyinkaashly | 20. ledna 2015 v 20:07 | Reagovat

Super článek!  Ale abych popravdě řekla,  tak bez dnešní technologie by to pro mě byl asi konec... :'D

2 maddie maddie | 22. ledna 2015 v 11:26 | Reagovat

velmi zajímavé na zamyšlení je to pravda někdo bez internetu nemůže žít a dokonce kvůli tomu i neumí ani pořádně češtinu dám příklad mého bratra vykašlal se na školu a to je hrozně chytrý vykašlal se na ní kvůli počítači na kterém hraje morbidní hry a vůbec si nás nevšímá myslí že máma mu všechno donese až podnos a je na počítači závislý to je co?

3 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 4. února 2015 v 14:34 | Reagovat

Zajímavé zamyšlení, opravdu. My bychom ale také na internet ani nepomysleli, kdybychom ho neměli hned po ruce.
Přiznávám se, že začátky žití bez něj by pro mě byly těžké, přece jen, provozuji blog, a také zde vyhledávám informace k povídkám, ale časem bych si zvykla.
Nejde o to, že používáme internet, ale spíše o to, že na něm většina lidí absolutně marní čas...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama